Edukacja matematyczna – sukces ze Zdobywcami Wiedzy

Edukacja matematyczna sukces ZdobywcówWiedzy.pl

Etap edukacji wczesnoszkolnej to duże wyzwanie dla uczniów. To właśnie pierwsze lata w szkole decydują o stosunku dziecka do nauki na dalszych etapach edukacyjnych oraz wyposażają dziecko w wiadomości i sprawności niezbędne w wyższych klasach. Dlatego kluczowe jest zainteresowanie uczniów procesem nauki i zachęcenie do zdobywania wiedzy. Szczególnie jest to ważne w takiej dziedzinie, jak edukacja matematyczna, ponieważ jest to dziedzina nauki z którą stykamy się na każdym kroku, a umiejętności matematyczne odgrywają znaczną rolę w rozwijaniu myślenia oraz procesu samodzielnego pokonywania trudności.

Edukacja matematyczna

W trakcie nauki matematyki w okresie edukacji wczesnoszkolnej jednym z najważniejszych procesów jest kształtowanie logicznego myślenia i przyswojenia podstawowych matematycznych pojęć jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie itp. Dobre opanowanie tych sprawności na etapie klas I-III jest przygotowaniem do dalszego rozwijania umiejętności matematycznych na kolejnych etapach edukacji dziecka. Na platformie ZdobywcyWiedzy.pl edukacja matematyczna podzielona jest na klasy, a treści ułożone są tak, aby w każdej kolejnej klasie móc ćwiczyć i utrwalać umiejętności zdobyte wcześniej oraz nabywać nowe.

Co oferują ZdobywcyWiedzy.pl w zakresie edukacji matematycznej?

– ponad 350 quizów i gier obejmujących cały  materiał zawarty w podstawie programowej oraz wykraczający poza nią

– mnóstwo przykładów o zróżnicowanym stopniu trudności

– ćwiczenia różnego typu –rachunkowe oraz problemowe

– przedstawienie zagadnień matematycznych w postaci grafiki, obrazów, zdjęć

– atrakcyjną, przyciągającą uwagę szatę graficzną

– nowoczesną formę ćwiczeń

– odniesienie matematyki do sytuacji z życia codziennego

– możliwość wielokrotnego robienia quizów i gier, w tempie dostosowanym do dziecka

– elementy współzawodnictwa, zbieranie diamentów, odznak, zdobywanie miejsc w rankingach

– łatwe przyswajanie trudnych działów matematyki

Włączenie zestawu interaktywnych ćwiczeń, jako jednej z możliwyh metod nauki, pomoże dziecku o wiele łatwiej zapamiętać nowe wiadomości, a duża ilość quizów pozwoli opanować i utrwalić umiejętności. Edukacja matematyczna przez zabawę uwalnia zainteresowanie, pomaga utrzymać koncentrację i uwagę, a wiadomości i umiejętności przyswajane są przez dzieci bez większego wysiłku. Ze ZdobywcamiWiedzy.pl edukacja matematyczna nigdy nie będzie nudna! W poniższym linku znajdziecie tego dowód, przygotowaliśmy dla Państwa fantastyczną kartę pracy oraz ciekawy quiz matematyczny. Szczegóły w poniższych linkach

Karta pracy:
https://blog.zdobywcywiedzy.pl/wp-content/uploads/2017/03/dzień_matematyki_kp.pdf

Quiz
https://zdobywcywiedzy.pl/platforma/course/6498

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *