Tajemnice ludzkiego ciała – nowe quizy edukacyjne

Drodzy Czytelnicy, nasza platforma jest w fazie intensywnego rozwoju i przemian. W zeszłym miesiącu wystartowaliśmy z programem “Zdobywcy Wiedzy w Twojej szkole”, którego sukces przerósł nasze oczekiwania i do którego wciąż zapisują się kolejni nauczyciele. Dzisiaj, z początkiem marca, polecamy Waszej uwadze nowe quizy edukacyjne z kategorii Budowa człowieka.

Natka - bohaterka Zdobywców Wiedzy Quizy edukacyjne – odkryj tajemnice ludzkiego ciała

Nowy zestaw zadań powstał z myślą o dzieciach, ich rodzicach i nauczycielach, którzy chcieliby wyjść ponad podstawę programową dla klas 1-3 szkoły podstawowej i spróbować czegoś nowego. Quizy z cyklu Budowa człowieka wchodzą w skład modułu edukacji przyrodniczej przeznaczonego dla klasy trzeciej. Do Waszej dyspozycji nowe quizy edukacyjne, które wprowadzą dzieci w zagadnienie ludzkiego organizmu! Każde ćwiczenie dedykowane jest konkretnej części ciała: sercu, płucom, nerkom, wątrobie, mózgowi, żołądkowi, jelitom i skórze.

Jak to konkretnie działa? Powiedzmy, że zamierzacie nauczyć dziecko, do czego służą człowiekowi płuca. Po wyborze odpowiedniego quizu dziecko zostaje wprowadzone w temat dzięki krótkiemu tekstowi, który tłumaczy pokrótce funkcję płuc oraz ich budowę. Zaraz potem uczeń może powtórzyć i zdobytą utrwalić wiedzę, udzielając poprawnych odpowiedzi na pytania i uzupełniając brakujące miejsca w tekście. Ćwiczeniu – jak zwykle u nas – towarzyszy element zabawy, tym razem w postaci układania puzzli. Analogiczne zadania poświęcone są również pozostałym narządom. Oprócz tych bardziej szczegółowych ćwiczeń, młody uczeń ma szansę skorzystać z quizów, dzięki którym nauczy się odróżniać funkcje lewej i prawej półkuli mózgu i wskazywać miejsce układów w ludzkim ciele. Swego rodzaju podsumowaniem całego materiału jest quiz-krzyżówka. Po raz kolejny, dziecko za dokonane postępy w nauce zostaje nagrodzone diamentami.Tajemnice ludzkiego ciała - quizy edukacyjne

Zapraszamy do zabawy

Nowe quizy edukacyjne stworzyliśmy z tym samym założeniem, które kierowało nami podczas budowy całej platformy ZdobywcyWiedzy.pl –  że nauka jest wartością i że warto pogłębiać wiedzę w każdej dziedzinie, zwłaszcza w młodym wieku, kiedy mózg jest najbardziej otwarty na edukację. Dlatego zachęcamy, abyście spróbowali zapoznać swoich swoje dzieci z naszym nowym materiałem. Zupełnie za darmo udostępniamy dwa spośród nowych quziów. 

Kliknij w ikonę poniżej i zagraj!

Przyroda - quizy edukacyjne Przyroda - quizy edukacyjne

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *