Jak zmotywować dziecko do nauki

Drogi rodzicu, przypomnij sobie jak w latach Twojej młodości wyglądała nauka tabliczki mnożenia. Strzelam, że nie należało to do najprzyjemniejszych zajęć, do których samemu z chęcią siadałeś z uśmiechem na ustach. Czy to wina samej tabliczki mnożenia? Nie, była to wina nudnej i trudnej do przyswojenia formy nauki tej dziedziny matematyki. Na szczęście czasy się zmieniły, a wraz z nimi mamy dostęp do zupełnie nowych, fantastycznych form nauki. Dzisiaj dowiesz się jak zmotywować dziecko do nauki oraz jak na to wpływa sama forma przekazu.

Jak zmotywować dziecko do nauki

Ustaliliśmy już, że wkuwanie “na blachę” wszystkich działań z tabliczki mnożenia nie jest ani przyjemne, ani efektywne. Pomyśl teraz, jak karygodny błąd popełniasz, gdy każesz swojej pociesze tak samo męczyć się z nauką matematyki. Ogromna część rodziców, nauczycieli oraz pedagogów nie zdaje sobie jeszcze sprawy z różnych możliwości jakie, dają nam nowe technologie. Z odpowiedzią na taką potrzebę przychodzi między innymi nasza platforma edukacyjna Zdobywcy Wiedzy. Dzięki zastosowaniu elementów grywalizacji oraz przedstawieniu materiału zgodnego z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej nauka jest dla dzieci dużo przyjemniejsza.

Jak zmotywować dziecko do nauki?

Nic prostszego. Wystarczy, że nauka nie będzie kojarzyła się dziecku z przykrym obowiązkiem. Czynność, która sprawia nam przyjemność, to czynność, do której najchętniej wracamy. Tak samo działają nasze gry edukacyjne. Dzięki przyjaznej formie przyswojenie wiedzy jest dla dziecka dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Sprawia to, że w zasadzie nie trzeba specjalnie dziecka motywować do nauki. Samo będzie się garnęło do czynności, które sprawiają mu frajdę. My, jako rodzice zyskujemy na tym podwójnie, ponieważ nie dość, że dziecko jest radosne i zadowolone, to jeszcze rośnie nam w domu mały naukowiec.

Jeśli więc ktoś z Twoich znajomych zadaje sobie pytanie – jak zmotywować dziecko do nauki – powiedz mu, że kluczem do sukcesu jest zmiana formy nauki, na taką, która będzie przynosiła dziecku przyjemność. Początkowo może się wydawać, że to zadanie wcale nie jest takie proste, ale od tego właśnie są Zdobywcy Wiedzy.

Sprawdź nasze rozwiązanie, zarejestruj bezpłatne konto i wypróbuj razem ze swoim dzieckiem.

Rejestracja

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *