Nauka w wakacje?

Człowiek uczy się przez całe życie – chyba każdy z nas dobrze zna to powiedzenie i jego znaczenie. Jak się jednak okazuje, ma ono również konkretną wartość dla naszych dzieci. Wakacje, które są dla nich czasem odpoczynku powinny być urlopem od szkoły, ale niekoniecznie od nauki. Dlaczego nauka w wakacje i ferie to dobry pomysł i powinniśmy zachęcić do niego nasze pociechy? Na to pytanie odpowiadamy w najnowszym artykule na blogu.

WAKACYJNA PROMOCJA NA ZAKUP GIER EDUKACYJNYCH. TANIEJ, aż o 50%

Wakacyjna promocja na zakup wartościowych gier edukacyjnych dla dzieci. Tylko teraz taniej, aż o 50%. Promocja ważna do 01.08.2019. Twój kod rabatowy: wakacje50

Systematyczność – to słowo niezwykle istotne dla dzieci i ich nauki. Nauka przynosi dużo lepsze efekty kiedy jesteśmy w niej systematyczni. Dlaczego jest to takie ważne? Ponieważ jeśli robimy coś systematycznie wchodzi to nam w nawyk. A nawyk do nauki to najlepsze, co może się wykształcić w naszym dziecku na wczesnym etapie rozwoju. Jeśli coś wejdzie nam w nawyk robimy to w sposób naturalny, nie kojarzy się to nam z obowiązkiem. Czynność, która stała się naszym nawykiem jest czymś bez czego czasami ciężko nam żyć. Można pokusić się, że nawyk to łagodniejsza wersja uzależnienia.

Nauka w wakacje

Skoro mówimy już o wykształceniu nawyku do nauki u naszych dzieci musimy zdać sobie sprawę, że nawyk nie wejdzie w krew naszej pociesze po miesiącu czy dwóch. Aby dziecko w sposób naturalny przywykło do czynności powtarzanych systematycznie potrzeba wielu miesięcy, a czasami nawet lat. Tutaj świetnym przykładem jest mycie zębów. Osoby, które za dzieciństwa były mobilizowane do codziennego mycia zębów rano i wieczorem, będą robiły to aż po późną starość. Wchodzi im to w nawyk.

Od utrwalania sobie systematycznych czynności nie może być zatem wakacji czy ferii. Jeśli posmakujemy swobody nie robienia czegoś, do czego przywykliśmy, zanim stanie się to naszym nawykiem, szybko możemy się tego oduczyć. Dlatego jeśli starają się Państwo wpoić dzieciom systematyczną naukę, warto zastanowić się również nad zorganizowaniem nauki podczas czasu wolnego. Oczywiście nie może ona przyjąć dużo luźniejszą formę niż zazwyczaj. Tutaj idealne zastosowanie znajdą gry edukacyjne, które pomogą utrzymać systematyczność, jednocześnie dając dziecku trochę luzu, tak aby poczuło swoją labę.

Nauka w wakacje to dobry pomysł

Takie zabiegi sprawdzają się wyśmienicie jeśli chcemy zmobilizować nasze dziecko do systematyczności. Forma gier sprawi dziecku radość, a edukacyjna warstwa przypomni mu wiedzę pozyskaną podczas roku szkolnego. Dzięki temu nasze starania o wpojenie dziecku nawyku do nauki nie pójdą na marne. Co więcej, nauka w wakacje odpowiednio przygotuje dziecko do nowego roku szkolnego i ułatwi mu start z nowym materiałem.

Jeśli chcą Państwo wypróbować taki sposób zachęcania do nauki, serdecznie zapraszamy na naszą platformę edukacyjną. Po zarejestrowaniu bezpłatnego konta, będą mogli Państwo sprawdzić skuteczność tej metody 🙂


Wakacyjna promocja na zakup gier edukacyjnych Zdobywcy Wiedzy.

Gry edukacyjne dla dzieci online – DEMO


 

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Joanna pisze:

    Oj tak, nauka podczas wakacji jak najbardziej się opłaca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *